ADRES BİLGİLERİ.

Konya Mimarlık Ofis:Nişantaş Mah. Hekim Haci Mehmet Sk
No: 2/2 Binsa Sitesi Selçuklu, Konya

Mimarlık Ofisi Açmak

Yayın Tarih:

17 Şubat, 2021

Yazar:

Furkan Acar

Yorumlar:

Mimarlık Ofisi Kurmak

Kendi mimar firmanızı kurmayı hayal ettiyseniz, belki üniversiteden yeni mezun oldunuz, belki başka bir firmada çalıştınız ve ne yapmamanız gerektiğini ilk elden gördünüz ve kendi başınıza dışarı çıkma zamanının geldiğine karar verdiniz bugün sizin için bunun hakkında bilgi vereceğim çünkü bugünün konusu "Mimarlık Ofisi Kurmak".

Projelerinizi ve müşterilerinizi seçme ve seçme yeteneği, yolunuza çıkan her şeyi alacağınız düşüncesinin aksine seçeneklerinizi seçecek kadar iyi yaptığınızı gösterir. ışıkları açık tutmanız gerekiyor. Bu, ne tür bir mimarlık ofisine sahip olmak istediğinize karar verdiğiniz anlardan biri - İnşa etmeye ve büyümeye odaklanan bir şirket veya "eğer gurur duyabileceğim tek bir proje alırsam ve adımı koymak istersem o zaman yapacağım şey bu."

Mimarlık Ofisi Fedakarlık Gerektirir

Bazıları için, bu fedakarlıklardan kaçınmak, mimarlık ofisi kurmanızın nedenidir, ancak çoğu zaman bundan kaçınmanın bir yolu yok. Eğer bir mimarlık ofisi sahibi olmak istiyorsanız çoğu zaman kendinizi işinize adapte olmuş şekilde çalışıyor bulacaksınız.

Peki bunu başarmak için kaç saat çalışıyorsun? Furkan Acar Mimarlık ofisi güne çok erken başlıyor - 8:30 civarı - ve 18: 30'a kadar çalışmaya devam ediyor. Bu saatler, mimarlığa olan tutkuyu yansıtıyor. Evinde çalışırken, çalışma zamanı ile aile zamanı arasında sert çizgiler var.

Aşamayacağınız bir iş yükünüz var mı?

Bazı mimarlar, özellikle de özel ofisi olanlar, haftada kaç saat çalışmak istediklerini biliyor ve bu, ister tasarımda ister inşaatta olsun belirli sayıda projeye dönüşüyor. Diğerler mimarlar ise, belirledikleri mali hedefleri doğrultusunda çalışmak için harcadıkları zamanı belirler.

Hayattaki mevcut konumunuza bağlı olarak, özellikle gençlerin yeni başladığını düşünmek, sanırım kendinize ve yeteneklerinize inanmakla başlıyor. Bu, başka seçeneklere sahip olmamanın bir sonucu olarak yapmaktansa yeni bir mimarlık ofisi kurmak çok daha iyi bir yol.

Bu süreci aceleye getirmeyin - hazırlıklı olun ve üzerinde düşünün, bir plan yapın ve hazır olun (kendi başınıza dışarı çıkmadan önce başkaları için bir süre çalışmayı düşünün)

Son olarak, işlerin başlangıçta planlandığı gibi gitmemesi durumunda finansal sıkıntıları atlatma yeteneğinizi belirlemeye yardımcı olmak için bir iç kontrol yapmanız ve finansal durumunuzu değerlendirmeniz gerekiyor.

Konya Mimarlık Ofisi