ADRES BİLGİLERİ.

Konya Mimarlık Ofis:Nişantaş Mah. Hekim Haci Mehmet Sk
No: 2/2 Binsa Sitesi Selçuklu, Konya

Konya Mimar

Yayın Tarih:

18 Nisan, 2021

Yazar:

Furkan Acar

Yorumlar:

1. Konya MİMARLIK

Furkan Acar, Konya’da 50'den fazla aktif proje ve mimari, kentsel tasarım, peyzaj tasarımı, grafik tasarım, endüstriyel tasarım, iç mekan alanlarından profesyonelden oluşan çok kültürlü bir kadrosu ile Konya'nın en büyük mimarlık ofislerinden biridir. Tasarım, model yapımı ve proje üretimi! En iyi mimar Furkan Acar tarafından yönetilen mimarlık ofisi, Türkiye’nin dört bir yanında müzeler, konser salonları, konferans merkezleri, tiyatrolar, oteller, toplu konutlar, ofis binaları, ticaret merkezleri ve özel konutlar inşa etti ve Türkiye’nin en iyi mimarı olarak saygı görüyor.

Ancak Mimarlık ofisinin ünlenmesi Furkan Acar’dan kaynaklanmaktadır. Türkiye’nin en yenilikçi mimarlarından biri olarak tanınan bir tasarımcı. Projeleri, inşa edildikleri manzaraları dönüştürüyor ve genellikle büyük kentsel olaylara dönüşüyor. Bağlam, program ve sitenin özelliklerine dayalı benzersiz yaklaşımı, Konya’daki KY Villası, Karatay Akabe Mahalle Parkı, Kültür ve Kongre Gençlik Merkezi, Konferans Merkezi, Maçka Camii, Şarkışla'daki Halil Rıfat Paşa Kütüphanesi, S. Aydın Peyzajı, son zamanlarda, Pınar Koleji Okulu gibi çok sayıda yeni inşa edilen proje mimarlık etkisini güçlendirdi.

Konya denilince akla ne gelir? İkonik Mevlana Müzesi, Mimari? Hmm! Evet! Konya’da bazı dahi mimarlar var; ve dahası, çoğu Konya'daki en büyük,en iyi ve mimarlık ofislerinden bazılarının öncüleridir. Konya, genişleyen bir iç anadolu şehridir ve ülkemizin maneviyat ve mimarinin merkezidir. Filmlerde ve belgesellerde bile şehrin mimari zenginliğini görebiliyorsunuz; bu yüzden Konya bunu gerçeğe dönüştüren mimarlara itibar etmemek mümkün değil.

Konya’daki modern mimari, tarihimiz tarafından şekillendirildi ve mimarideki yenilik o zamandan beri durmadı. Bugün Konya’da çok sayıda etkili mimar tarafından tasarlanan çok sayıda binaya ev sahipliği yapan şehrin silueti, mimarlar için büyüme sağlayarak sürekli gelişiyor.

Furkan Acar, Konya en iyi 10 Mimarlık Ofisi / Mimarı arasında müşteri memnuniyeti sıralamasına göre ilk sırada yer alıyor.

Konya Mimar, Konya'daki en iyi mimarlar, Konya MİMARLIK, Konya İç Mimarlık ofisleri, Konya İç Mimarlık ofisleri, Villa Mimarlık

2. Konya Mimarlar

Konya mimari sahnesini tek bir kategoriye ayırmak imkansızdır. Furkan Acar gibi kaliteli iş yapan mimarlar şehre damgasını vurdu. Konya'nın mahalleleri, şehrin gelişen tarzını gösteren bir zaman kapsülüdür. Geleneksel Osmanlı ve Selçuklu dönemi evlerinden günümüz modern konutlara kadar, Konya’nın zengin ve ünlü ev sahipleri, hayallerindeki villa ve eve kavuşmak için en iyi mimarlarla çalışmak ister.

Pek çok yaratıcı konut mimarı Konya'da yaşıyor çünkü yerel halkın çoğu yaratıcı riskler almaya istekli ve bu karmaşık tasarımları uygulamak için para harcamak zorunda. Ülkemizdeki en pahalı evlerden bazıları Konya’da bulunur.

Konya’da en iyi mimarları bulmak, özellikle meşgul bir ev sahibi için zor olacaktır. Neyse ki, şehirdeki en iyi konutlardan bazılarını tasarlayan en iyi mimar var. Konya’da hizmet veren mimarlar dikkate alındığında seçilen bu mimarların projelerine göz atabilirsiniz.

Mimarlar tasarım, mühendislik ve proje yönetimi konularında eğitim almış ve bir lisans sınavını geçmiş kişilerdir. Konut tasarımcıları genellikle projeleri yönetmez ve planların bir yapısal mühendis tarafından onaylanması gerekir. Bir mimar veya konut tasarımcısı tutmayı seçip seçmemeniz, proje ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olacaktır.

Konya Mimar, Konya'daki en iyi mimarlar, Konya MİMARLIK, Konya İç Mimarlık ofisleri, Konya İç Mimarlık ofisleri, Villa Mimarlık

3. Konya İç Mimarlık Ofisleri

Furkan Acar, 200'den fazla İç Tasarım projesi ile Konya'da trend olan modern iç mimarlık firmalarından biri olarak kendini kanıtladı. Yeni firma,Meram, Selçuklu ve Karatay’daki iç tasarım projeleri de dahil olmak üzere Konya’nın her yerinden müşterileri hızla çekti

İç mimar ofisimiz, müşterilerin sorunlarını en üst düzeyde profesyonellik ve titizlikle çözmeye yardımcı olmaya inanmaktadır. İç tasarım fikirleri bulma, ideal mimari tasarımı ve bitişi seçme veya mimarlar ve inşaatçılar ile birlikte çalışarak mükemmel bir görünüm sağlama gibi bir dizi zorlukta size yardımcı olabiliriz.

Tarzınıza mükemmel bir şekilde uyacak benzersiz bir parça oluşturarak yaşam alanınızı özelleştirebilir veya birinci sınıf mobilya, kumaş ve aydınlatma ile istediğiniz mekanı yenileyebiliriz. Nitelikli, bilgili ve deneyimli bir iç mimar kullanmak verebileceğiniz en akıllıca karardır. Furkan Acar iç mimarlık size çekici ve rahat güzel bir alan sağlayacaktır. Yeni tasarımınız tamamlanırken arkanıza yaslanıp rahatlayabilirsiniz. Bir oda için doğru parçaları bulmak her zaman zordur. Bir profesyoneli işe alarak, zamanınızı boşa harcamadan doğru ürünleri bulmaya çalışmanın getirdiği stresi ve kafa karışıklığını ortadan kaldıracaksınız. Bildikleri tek şey, mekanınızın muhteşem görünmesi için ne gerekiyorsa yapılacağıdır.

Konya Mimar, Konya'daki en iyi mimarlar, Konya MİMARLIK, Konya İç Mimarlık ofisleri, Konya İç Mimarlık ofisleri, Villa Mimarlık

4. Konya Villa Mimarlık

Villa Mimarlık, villa sahiplerinin muhakkak bilgi sahibi olması gereken konuların başında gelir. Konya’da yeni bir villa yaptırmak isteyen kişiler için doğru mimarı bulmak biraz zaman alabiliyor. Bina yapısı olarak aradığınız özelliklere sahip olsa dahi iç mimarii ya da mimarlık ofisi donanım noktasında istediğiniz özellikte olmayabilir. Bu sebeple, yeni yaptıracağınız ya da sahibi olacağınız villada mimar projesini yaptırmanız gerekir. Bu mimari projeleri yaptırırken, Furkan Acar mimarlık olarak ihtiyaçlarınıza 10 yıllık tecrübemizle sektörün en iyisi olarak yanıt veriyoruz. Her türlü Villa Mimari proje çizimi, iç mimarlık, iç tasarım, mimar villa isteklerinize +90 (553) 653 55 53 no'lu telefondan veya iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz

Villa mimar projeleri için çalışmaların kapsamını ev sahibinin talepleri belirler. Ev sahibi proje çalışmasını yeni alanlar oluşturmak amacı ile de yaptırabilir, evi bir çeşit yenileme amacı ile de projeye başlanabilir. Konya villa mimar işlemlerini dekorasyondan bağımsız tutmak hatalı işlem ortaya çıkmasına sebep olabilir. Çünkü, villalar ayrı ayrı alanlardan oluşan geniş yapı birimleridir. Bu kapsamda villa mimarisi için yapılabilecek çalışmaları da şu şekilde sıralanabilir:

  • Villa Mimar Konya konusunda iç ve dış mimari uyumu önemlidir. Villanın bulunduğu çevre ile uyumu, kendi bahçesi, iç tasarım konusunda uyumlu olmalıdır. Yapılacak Mimari projenin rotasını da belirleyecek olan bu seçimlerdir.
  • Villa içerisinde kullanım dışı alanlar kullanıma açılmalıdır. Villa içerisinde kullanılmayan odalar birleştirilerek daha kullanışlı geniş alanlar ortaya çıkarılabilir.
  • Villanızda çok büyük alanlar ihtiyacınıza cevap verecek şekilde bölünerek; dinlenme, çalışma,spor ve oyun odaları konseptleri ile dekore edilmek üzere projeye alınabilir.
  • Villanın tamamında seçilen renkler, duvar kağıtları, kapılar, dekorasyon malzemeleri, avizeler, mobilyalar, perdeler ve zeminlerin tamamı uyum içerisinde olmalıdır.
  • Villa tadilatı içerisinde en önemli hususlardan birisi de zemin kaplamaları dır. Zemin için seçilen desen ve renk, villanın tamamında seçilen renklere uygun olacak şekilde uygulanmalıdır.
Konya Mimar, Konya'daki en iyi mimarlar, Konya MİMARLIK, Konya İç Mimarlık ofisleri, Konya İç Mimarlık ofisleri, Villa Mimarlık
Konya Mimarlık Ofisi